Warunki gwarancji i odpowiedzialności Dostawcy

Dostawca zobowiązuje się do dostarczenia Produktu zgodnego z umową i wolnego od wad oraz do należytego wykonania umówionych usług.

Dostawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności Produktu z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat, o ile nie wskazano dłuższego okresu przydatności do użycia.

Domniemywa się, że brak zgodności ujawniony w ciągu dwóch lat istniał już w chwili dostawy, o ile nie zostanie udowodnione inaczej lub nie wynika to z charakteru Produktu.

W przypadku umów zawieranych z Przedsiębiorcami na prawach konsumenta, odpowiedzialność Dostawcy wynika z przepisów o rękojmi i/lub kontraktu. W relacjach z innymi podmiotami odpowiedzialność ogranicza się do szkody rzeczywistej i nie obejmuje utraconych korzyści, o ile umowa nie stanowi inaczej.

Produkt jest zgodny z umową, jeżeli spełnia m.in.:
- opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność i funkcjonalność;
- przydatność do celu określonego przez Klienta i zaakceptowanego przez Dostawcę;
- trwałość, bezpieczeństwo, zgodność z normami i oczekiwaniami dla danego rodzaju produktu;
- sposób dostarczenia (opakowanie, instrukcje, akcesoria);
- jakość zgodną z próbką lub wzorem, jeśli były udostępnione.

Reklamacje należy zgłaszać pisemnie lub elektronicznie, wraz z dokumentacją zdjęciową, na adres wskazany przez Dostawcę.

Dostawca rozpatruje reklamację w ciągu 14 dni i informuje Klienta o wyniku i dalszym postępowaniu.

W przypadku stwierdzenia niezgodności Produktu z umową, Klient ma prawo żądać jego naprawy lub wymiany. Dostawca może zaproponować alternatywny sposób, jeśli wybrany przez Klienta wiązałby się z nadmiernymi kosztami lub byłby niemożliwy.

Przy ocenie nadmierności kosztów, Dostawca uwzględnia wszystkie okoliczności sprawy, w szczególności:
- znaczenie braku zgodności Produktu z umową,
- wartość Produktu zgodnego z umową,
- niedogodności dla Klienta wynikające ze zmiany sposobu przywrócenia zgodności.

Jeżeli naprawa ani wymiana nie są możliwe lub byłyby nadmiernie uciążliwe, Klient może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny lub odstąpieniu od umowy.

Obniżona cena powinna być proporcjonalna do wartości towaru niezgodnego względem zgodnego. Zwrot następuje nie później niż 14 dni od otrzymania oświadczenia.

Klient nie może odstąpić od umowy, jeżeli brak zgodności Produktu z umową jest nieistotny – przy czym domniemywa się, że niezgodność jest istotna.

Dostawca ponosi koszty naprawy lub wymiany, w tym demontażu i ponownego montażu (jeśli Produkt został już zamontowany). Odbiór towaru odbywa się na koszt Dostawcy.

W niektórych przypadkach możliwe jest rozpatrzenie reklamacji na podstawie zdjęć bez konieczności fizycznego zwrotu Produktu – o czym Klient zostanie poinformowany.

Klient nie jest zobowiązany do zapłaty za korzystanie z Produktu, który został później wymieniony.

W przypadku umów obejmujących wiele Produktów, Klient może odstąpić od umowy tylko w odniesieniu do tych niezgodnych lub również do powiązanych, jeżeli nie można racjonalnie oczekiwać zachowania reszty.

W przypadku odstąpienia od umowy, Klient niezwłocznie zwraca Produkt, a Dostawca dokonuje zwrotu środków w ciągu 14 dni od otrzymania towaru lub dowodu nadania.

Dostawca nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem, chyba że strony ustaliły inaczej i potwierdzono to pisemnie, np. za pomocą wiadomości e-mail.

W razie sporu z Klientem będącym konsumentem lub przedsiębiorcą na prawach konsumenta, możliwe jest skorzystanie z mediacji lub sądownictwa polubownego. Informacje na ten temat dostępne są na stronie www.uokik.gov.pl oraz poprzez unijną platformę ODR (http://ec.europa.eu/consumers/odr).